Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
8:00 - 17:00
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

cena-dopravy

www.peknydvor.sk

 

 

 

  1. Úvod
  2. ZELENÁ DOMÁCNOSTIAM II
  3. Slnečné kolektory

V rámci projektu Zelená domácnostiam II je možné získať podporu na inštaláciu slnečných tepelných kolektorov, ktoré slúžia na prípravu teplej vody a podporu vykurovania.

 

Slnečné kolektory využívajú energiu dopadajúceho slnečného žiarenia a efektívne ju využívajú na ohrev vody v zásobníkovom ohrievači, alebo akumulačnom zásobníku. Znižujú tak potrebu dodávky tepla z hlavného zdroja, zmenšujú záťaž životného prostredia a náklady domácnosti. Slnečné kolektory je možné využiť v kombinácií s nízkoteplotným vykurovaním aj na podporu vykurovania.

Dotácie sú dostupné pre rodinné domy aj pre bytové domy.

 

Solárny systémVýška dotácie pre rodinné domy

Základná sadzba pri slnečných kolektoroch pre rodinný dom je 400 €/kW inštalovaného výkonu slnečných kolektorov, maximálna výška podpory je 1 400 € na inštaláciu.

V prípade splnenia uprednostňujúcich podmienok je možné získať až 1750 € na inštaláciu.

Výška dotácie pre bytové domy

400 €/kW inštalovaného výkonu slnečných kolektorov  v bytovom dome; maximálna výška podpory je v rozsahu najviac 1 kW inštalovaného výkonu kolektorov na každý byt v bytovom dome.

V prípade že v oblasti nie je centrálne zásobovanie teplom, tak je možné získať až 440 €/kW.

 

V prípade, záujmu o získanie dotácie, prosíme vyplniť nasledovný kontaktný formulár a naši špecialisti sa s Vami spoja do 2 pracovných dní.