cena-dopravy

www.peknydvor.sk


 

TOVAR V AKCII

naša cena 1 184,84 €
skladom
naša cena 374,38 €
skladom

Úvod » Vetranie a rekuperácia

Vetranie a rekuperácia


Čo to je vetranie a rekuperácia tepla?


Systém vetrania a rekuperácie tepla slúži k zabezpečeniu optimálnej výmeny vzduchu v objekte a zároveň minimalizuje tepelné straty pri vetraní. Tepelné straty vetraním u bežných rodinných domoch, kde je vetranie zabezpečené systémom mikroventilácie alebo okennými štrbinami tvorí až 40% celkovej straty objektu.


K čomu slúži vetranie a rekuperácia tepla


Moderné nízkoenergetické a pasívne rodinné domy prakticky sa nezaobídu bez systému núteného vetrania a rekuperácie tepla. Stále väčšie nároky na tesnosť obvodového plášťa budovy a ostatných konštrukčných prvkov vedú k skutočnosti, že v objekte neni zabezpečená dostatočná výmena vzduchu a hrozí problém s vlhkosťou, so vznikom plesní a s množením mikroorganizmov ako sú napr. roztoče, čo môže viesť aj k zdravotným problémom obyvateľov domu.

Tieto problémy po inštalácií ventilačného a rekuperačného systému odpadajú. Objekt je vetraný automaticky, aj v dobe keď neni obývaný (s menšou intenzitou výmeny vzduchu).

Rekuperačný výmenník je dnes neoddeliteľnou súčasťou moderných vetracích systémov. Slúži k odovzdaní tepla medzi odvádzaným znehodnoteným a privádzaným čerstvým vzduchom do objektu.

Je treba si ale uvedomiť, že sa nejedná o vykurovací systém, ale len o zaistenie nútenej výmeny vzduchu a je teda potrebné v objekte uvažovať s nezávislým vykurovacím systémom a zdrojom tepla. Vetrací systém pre rodinné domy si nevyžaduje detailný projekt ani žiadny zložitý výpočet.

 


Vetranie a rekuperácia

Regulus

Prospekt


Vetranie a rekuperácia

inVENTer