Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
8:00 - 17:00
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

cena-dopravy

www.peknydvor.sk

 

 

 

  1. Úvod
  2. Tepelné čerpadlá

Tepelné čerpadlá

Čo je to tepelné čerpadlo? Vysvetlenie je jednoduché!

Tepelné čerpadlo premieňa energiu nahromadenú vo vzduchu, vode a zemi na vykurovacie teplo. No nielen to – v kombinácii so zásobníkom teplej vody zabezpečí tento spôsob vykurovania navyše aj ohrev teplej vody. Energia nakumulovaná v týchto troch elementoch je pre nás permanentne k dispozícii.

STIEBEL ELTRON ponúka pre každú domácnosť a každú situáciu z hľadiska dostupného miesta – či už ide o novostavbu alebo modernizáciu, vnútornú alebo vonkajšiu inštaláciu – vysoko účinné tepelné čerpadlá na vykurovanie, ohrev teplej vody a chladenie. Enginered in Germany.

 

Spôsob fungovania

Pomocou tepelného čerpadla sa dá energia z okolitého prostredia premeniť na teplo pre dom. Dostupné teplo obsiahnuté vo vode, zemi, vonkajšom vzduchu alebo odpadovom vzduchu sa pritom najskôr privedie pomocou výmenníka tepla (výparník) k chladiacemu médiu. Chladiace médium dostane túto energiu pomocou kompresora na vyššiu teplotnú úroveň, aby sa prostredníctvom ďalšieho výmenníka tepla (kondenzátor) dala zužitkovať pre vykurovací systém alebo na prípravu teplej vody.

V závislosti od zdroja energie sa pre vykurovanie dá získať až päť podielov ekologickej energie na jeden podiel elektrickej energie. Dostupná ekologická energia od -20 °C do +35 °C (vzduch) sa musí upraviť na teplotnú úroveň použiteľnú na vykurovanie (teplá voda). V rámci tohto procesu sa pri nízkej teplote „napumpuje“ teplá voda na zodpovedajúcu úroveň.

Vedeli ste, že: „Obnoviteľné zdroje energie nahrádzajú fosílne palivá“! Výroba a akumulovanie energie sa pomocou vhodného manažmentu energie dajú účinne využiť pre vlastnú domácnosť. Vďaka nášmu komplexnému bezstarostnému balíku služieb vám ponúkame maximálny komfort pre vaše tepelné čerpadlo po inštalácii zo strany odborníka. Oplatí sa vedieť aj toto: poskytujeme päťročnú záruku na kompletné systémy.

Ako funguje tepelné čerpadlo? V podstate je to jednoduché: tepelné čerpadlo odoberá energiu z okolitého prostredia a odovzdáva ju vykurovaciemu systému v dome.