Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
8:00 - 17:00
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

cena-dopravy

www.peknydvor.sk

 

 

 

Valcujúci svetový rekord - India vysadila 50 miliónov stromov za jeden deň

 

V dobe, keď z každej strany počúvame alarmujúce správy o odlesňovaní, nás mimoriadne potešila informácia o tomto svetovom rekorde.

 

Zdá sa, že India sa skutočne pomaly stáva zelenšou zemou a dokonca môžeme povedať, že je dobrým príkladom aj pre ostatné štáty. O zlej situácii indického životného prostredia svedčí napríklad fakt, že šesť z desiatich miest s najviac znečisteným ovzduším nájdeme práve na území Indie. V posledných rokoch však začína byť značná snaha zaviesť nápravné opatrenia. Dôkazom toho je aj masívna akcia, kedy približne 800.000 indických dobrovoľníkov v priebehu 24 hodín vysadilo 50 miliónov stromov.

 

Poslednú dobu dáva India svetu vedieť, že jej cesta sa bude uberať výrazne zelenším smerom. Môžeme tu najmä sledovať prudký rozvoj ekologickej výroby elektrickej energie použitím solárnych elektrární. Svetové prvenstvo si drží aj napríklad letisko Kóčin. Ako prvé letisko na svete je totiž plne energeticky sebestačné. Potrebu elektrickej energie zabezpečujú solárne panely umiestnené v areáli.

 

Predchádzajúci svetový rekord vo výsadbe stromov za 24 hodín patril Palestíne s počtom 847 275 stromov.

 

Z nášho pohľadu aktuálne najsilnejšou podporou ochrany životného prostredia v rámci Slovenskej republiky je projekt ZELENÁ DOMÁCNOSTIAM, vďaka čomu desaťtisíce domácností môže získať spolu 115 miliónov eur na využívanie obnoviteľných zdrojov energie.