Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
8:00 - 17:00
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

cena-dopravy

www.peknydvor.sk

 

 

 

inVENTer - vetranie s rekuperáciou

Príjemná klíma v miestnosti a hygienicky nezávadná kvalita vzduchu v miestnosti, to sú základy zdravého bývania a dobrej pohody.

Súčasná kvalitná výstavba sa riadi zvyšujúcimi sa požiadavkami na kvalitu obvodových stien a znižovanie priedušnosti v montážnyh stykoch a výplniach otvorov. Zvýšené požiadavky na vzduchotesnosť stavieb prináša tiež väčšiu potrebu vetrania.

Vetranie a rekuperáciaNedostatečné vetranie so sebou prináša tieto negatívne javy:

 1. Znižuje sa prirodzená výmena vzduchu, klesá kvalita vzduchu, môžu sa dostaviť zdravotné problémy - bolesť hlavy, nespavosť
 2. Zvyšuje sa vlhkosť v interiéri a rastie riziko vzniku plesní
 3. Vo vzduchu sa zvyšujú koncentrácie rádioaktívnych látok, oxidu uhličitého, alergénov, rôznych pachov a jedovatých plynov (produkujúce zariaďovacie predmety interiéru)


Jedným z najväčších problémov súčasnej "mokrej" výstavby je zvýšený výskyt interiérovej vlhkosti v novostavbách. Tu hrá hlavnú rolu ponáhľanie sa a snaha investorov uvádzať stavby do prevádzky, bez toho aby došlo aspoň k čiastočnému vyschnutiu stavby. Dosť často sa stretávam s problémom hromadenia vlhkosti v starých kamenných stavbách, ktoré boli opatrené veľmi dobre tesniacimi plastovými oknami a zateplené z vonkajšej strany nepriedušným zatepľovacím systémom. V tomto prípade sú nárasty vlhkosti kritické a tieto stavby sa bez pravidelného vetrania nezaobídu.

Mnoho stavebníkov sa teda pýta, ako často mám vetrať, aby som mal kvalitný vzduch? Energie sú teraz veľmi drahé, to mám vyvetrávať draho zaplatené teplo? Ako mám v zime vetrať tak, aby v interiéry nedochádzalo k veľkým teplotným výkyvom? Existuje systém, ktorý by mi pomohol od zvýšenej vlhkosti v interiéry, tak aby som nemusel vykonávať veľké stavebné úpravy?

Požiadavka stavebníkov aj ľudí, ktorí rekonštruujú staré domy na ventiláciu, je celkom jasná:

 1. Chcem mať zaistený do domu neustály prísun čerstvého vzduchu
 2. Nechcem zbytočne vyvetrať teplo
 3. Chcem mať v dome sálavý zdroj tepla, tj. teplovodné kúrenie
 4. Nechcem vykonávať veľké stavebné úpravy, alebo sa obmedzovať rozsiahlym vzduchotechnickým vedením
 5. Musí to byť cenovo dostupné

 

Ako by sa dal jednoducho systém decentrálneho vetrania inVENTer popísať?
"inVENTer je jednoduchý a vysoko výkonný vetrací systém riešiaci problémy s vetraním. S týmto vetracím systémom je možné odvádzať výpary, škodliviny a vlhkosť zo vzduchu. Pretože všetky prístroje sú zabudované vo vonkajšej stene, nepotrebujete žiadny potrubný systém."

Aké sú výhody Vašeho systému?
"Jednou z najväčších predností je oproti centrálnym systémom veľmi jednoduché a ľahké čistenie keramického High-Tech-tepelného akumulátora. Je ho možné čistiť v umývačke riadu, alebo ručne. Prachový filter je možné tiež opakovane vymývať. Oproti centrálnym vetracím systémom nevznikajú u nášho systému problémy so suchým vzduchom. Výmenníky tepla pri obvyklých vetracích systémoch nasávajú v problematickom zimnom období vzduch zvonku a ohrievajú ho. Tým sa ďalej zmenšuje relatívna vlhkosť vzduchu a vzduch je potom často pociťovaný ako príliš suchý. Pri našom systéme vzniká efekt spätného zvlhčovania vonkajšieho vzduchu mikrokondenzáciou vzduchu v miestnosti a to v studenom zásobníku tepla. Vlhkosť vzduchu je pri systéme inVENTer celoročne pociťovaná ako príjemná. Obsah prachu v ovzduší miestnosti sa zároveň pôsobením filtrov nášho vetracieho systému zmenšuje. V dobe peľových sezón môžu byť použité peľové filtre."

Vetranie a rekuperáciaAko finančne náročná je prevádzka ventilátorov?
"Samotné ventilátory, ktoré sú dodávané od renomovanej nemeckej firmy Papst, majú veľmi nízku spotrebu energie (spotreba v Nemecku odpovedá cca 4€ za rok). Zároveň sa ventilátory vyznačujú nízkymi hodnotami hluku a elektrosmogu."

Vysvetlite nám, prosím, ako pracuje systém inVENTer?
Fáza 1 Teplý, ale menej kvalitný vzduch z miestnosti je vysávaný cez v stene osadený keramický akumulátor smerom zvnútra von. Teplo z vysávaného vzduchu odoberá keramický High-Tech akumulátor. (Spätné získanie tepla)
Fáza 2 Po 70 sekundách je akumulátor nabitý. Regulátor dá pokyn ventilátoru na zmenu otáčok.
Fáza 3 Ventilátor nasáva zvonku studený, ale čerstvý vzduch. Tento prechádza cez teplom naakumulovanú keramiku, preberá teplo a na vstupe do objektu má temer rovnakú teplotu, aká je v miestnosti.
Fáza 4 Po 70 sekundách je zásobník tepla vybitý, regulátor odovzdá pokyn ventilátoru na zmenu otáčok a systém sa dostává znovu do fázy 1.

Ukážka montáže:

 

 

Rozsah použitia:

 • novostavby aj stará zástavba

 • potreba zníženia tepelných strát a vedľajších nákladov

 • zabránenie škodám spôsobených vlhkosťou a tvorbou plesní v nepriedušných budovách

 • vhodný na hlučných uliciach - zabezpečenie vetrania pri zavretom okne

 • vhodný pre alergikov

 • väčšia bezpečnosť - zaistenie vetrania domu pri zavretých oknách

 • priaznivá cena