Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
8:00 - 17:00
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

cena-dopravy

www.peknydvor.sk

 

 

 

Správna výška komína

Zvoliť správnu výšku komína nie je ťažká veda. Stačí dodržať základné zásady. Správna výška  komínového telesa („komín“) určuje ako ho budete v budúcnosti využívať. Pri novostavbách by mal výšku komína určiť projektant. V projekte by mal byť uvedený nielen typ, ale najmä výška komína.

Vo všeobecnosti platí, že účinná výška komína (t.j. výška od napojenia spotrebiča – kotla, krbovej vložky, kachlí) by mala byť aspoň 5 metrov.

Samotný komín, keď prejde cez strešný plášť, by mal byť vyšší o 65 cm, ako je najvyšší bod na streche, čiže hrebeň, ak sa osovo komín nachádza do 2 metrov od hrebeňa. Ak komín osovo prejde cez strešný plášť bližšie k odkvapu, t.j. ďalej ako 2 metre od hrebeňa, jeho výška je určená prienikom uhla -10° od hrebeňa a samotnej osi komína, v mieste prieniku by mala byť jeho výška o 65 cm vyššia.

Znie to trochu komplikovane, ale pohľadom na ilustračný obrázok je to jednoducho pochopiteľné.

Správna výška komína

Odporúča sa použiť upevňovaciu sadu, ktorou sa komín ukotví ešte v podstrešnej časti do krovu, v prípade plochých striech do stropu a v nadstrešnej časti treba použiť aj vystužovacie tyče do pripravených dier, aby nedošlo k spadnutiu komína následkom silného vetra.

Komíny, ktoré ponúkame sme utriedili do prehľadných kategórií. Pomocou filtrov jednoducho nájdete to čo potrebujete.

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi