Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
8:00 - 17:00
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

cena-dopravy

www.peknydvor.sk

 

 

 

  1. Úvod
  2. Ochrana pri výpadku elektrickej energie
Ochrana pri výpadku elektrickej energie

Ako všetci vieme, moderné vykurovacie systémy okrem elektrického obehového čerpadla obsahujú aj citlivú riadiacu elektroniku. Aby naša domácnosť nezostala bez tepla počas výpadku elektriny a zároveň, aby sme chránili naše zariadenie pred poškodením, určite je potrebné zvážiť investíciu do kvalitného záložného zdroja.

Záložný zdrojVýkon záložného zdroja si zvolíme podľa toho, koľko spotrebičov na neho chceme napojiť.

Ak plánujeme napájať iba nízkoenergetické obehové čerpadlo, ktoré nám chladí teplovodný kotol, resp. teplovodný krb, tak určite sa zaobídeme aj so základnou verziou, napr. UPS SINUS PRO E 300/500. Ak napájame komplikovanejšiu vykurovaciu sústavu (kotol, obehové čerpadlá, solár..), tak je potrebné zvoliť záložný zdroj s vyšším výkonom. K záložnému zdroju je potrebné si ešte vybrať akumulátor s vhodnou kapacitou, aby sme mali zabezpečené napájanie na dobu, kým nám dohorí práve naložené palivo.

Veľmi elegantným a bezstarostným riešením je záložný zdroj so vstavaným akumulátorom.

UPS generuje napätie 220V v tvare čistej sínusoidy, t.j. presne také isté ako je napätie v sieti. Táto vlastnosť je veľmi cenná práve tam, kde sa pri napájaní jednotlivých zariadení vyžaduje nízka úroveň šumu na strane napájania, a tiež v prípadoch kde sa vyžaduje tichý chod motorov a transformátorov. Prevádzka motorov je plynulá a bez chvenia, čo zaručuje dlhú životnosť napájaných zariadení.