Logo
Neviete si rady? Zavolajte.
8:00 - 17:00
0 ks
za 0,00 €
Nákupný košík je prázdny
Potrebujete poradiť? Neváhajte nás kontaktovať.

cena-dopravy

www.peknydvor.sk

 

 

 

Máte tvrdú vodu?

Čo je tvrdá voda a že trápi väčšinu domácností už vysvetlovať nemusíme. Určite spoznáte, ak sa na Vás vodný kameň usmieva zo stien sprchového kúta alebo vykúkava z batérie. Trochu úsilia a vodný kameň rôznymi čistiacimi prostriedkami viete odstrániť z týchto viditeľných povrchov. Horšie to je s miestami, ktoré sú okom neviditeľné.

Rozmýšľali ste už nad tým, ako môžu vyzerať steny potrubných rozvodov vody po rokoch používania? Nehovoriac o spotrebičoch ako napríklad kotol, bojler, práčka.. všetko čo pracuje s teplou vodou. Je bezpochybné, že vodný kameň má na starosti skrátenie životnosti týchto spotrebičov, zvyšovanie spotreby energií a v neposlednom rade spôsobuje postupné zužovanie prierezu potrubí, dôsledkom čoho sa nám stráca tlak vody v dome.

Našťastie čoraz viac ľudí si uvedomuje, že predísť vyššie uvedeným problémom je lacnejšie ako tváriť sa, že nás sa to netýka.

Pravidelné pitie tvrdej vody zaťažujú ľudské telo a môžu byť príčinou zvýšeného krvného tlaku, vzniku obličkového kameňa, zanášania kardiovaskulárneho systému.

Test tvrdosti vody

Aby ste si však vybrali vhodný zmäkčovač - je potrebné poznať mieru tvrdosti vody. Nie je totiž pravda, že jednoduchý polyfosfátový zmäkčovač je všeliek na všetko. Nebojte sa zisťovania tvrdosti vody, nie je to žiadna veda - postup je jednoduchý. 

Test na tvrdosť vodyTest na tvrdosť vody
Orientačný test tvrdosti vodyProfesionálny test tvrdosti vody

 

Mapa tvrdosti vody na Slovensku

Tvrdosť vody na Slovensku, mapa

 

Zmäkčovače vody

Zmäkčovač vody je potrebné vyberať podľa tvrdosti vody. Tam, kde je stredne tvrdá voda, postačí nám polyfosfátový, resp. Siliphos-ový zmäkčovač vody. Proste ten lacnejší z nižších možností. Ak však máme tvrdú až veľmi tvrdú vodu, tam už bohužiaľ polyfosfátové a Siliphosové zmäkčovače sú málo účinné. Je potrebené si zabezpečiť kabinetový zmäkčovač, ktorý funguje mimoriadne účinne a s nízkymi prevádzkovými nákladmi.

Zmäkčovač vodyZmäkčovač vody

Zmäkčovač vody so Siliphosom (až 800 gramová náplň)

Kabinetový zmäkčovač vody pre rodinné domy

 

 

Páčil sa vám článok? Zdieľajte ho s priateľmi